Uvidíme Charouz Racing i v nové formuli 3? Už to tak vypadá

Od příští sezóny čeká juniorské série zásadní revoluce. Série GP3 a F3 European zaniknou a místo nich vznikne nová FIA Formula 3. Přihlášku do nově vznikající série si podal i Charouz Racing System. Dle informací Autosport.com to vypadá, že český tým uspěl a FIA ho vybrala mezi 10 stájí, které budou od příštího roku v šampionátu závodit.

Na začátku letošní sezony vstoupil tým Charouz Racing System do šampionátu F2 a hned od začátku ukázal, že umí být konkurenceschopný. Zkušená dvojice Fuoco – Déletraz dokázala týmu vybojovat již sedm pódiových umístění, včetně prestižního vítězství v Monaku.

Jelikož tým působí i ve formuli 4, rozhod se od příštího roku své aktivity rozšířit i na zbývající stupeň juniorských sérií, kterým je formule 3. Což ve stávajícím období rozhodně není snadná situace. FIA se pro novou sérii rozhodla vybrat pouze10 týmů. Přitom v GP3 závodí týmů šest a evropské F3 týmů pět. Místo tedy nestačí ani pro zavedené týmy, navíc Charouz Racing System není jediný nováček, který se přihlásil.

FIA měla týmy vybrat již uplynulý pátek, zatím ovšem žádná oficiální zpráva z její strany vydána nebyla. Ovšem neoficiální informaci, které týmy byly vybrány, přinesl Autosport.com, a dle jejich seznamu Charouz Racing System uspěl.

Vybrané týmy by měly být tyto:
ART Grand Prix
Campos Racing
Carlin
Charouz Racing System
Hitech GP
HWA
Jenzer Motorsport
MP Motorsport
Prema Powerteam
Trident

Z GP3 tak nebyl vybrán Arden a z evropské F3 neuspěli hned dva kandidáti – Motopark a stáj VAR. Co je na informacích od Autosport.com pravdy, se snad dozvíme v nejbližších dnech.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *