V Brně neměl konkurenci: Poslední závodní víkend sezóny ovládl Chlad jr.

Nejlépe jak mohl zakončil Richard Chlad junior letošní závodní sezónu. Na autodromu v Brně vyhrál jak sobotní, tak i nedělní závod v rámci šampionátu Evropské Centrální Zóny.  Zejména v neděli to byla doslova spanilá jízda.

Zatímco v sobotu musel Richard Chlad jr. svádět urputné boje s Josefem Zárubou a vítězství bylo dlouho na vážkách, neděle se odehrávala v naprosto odlišném duchu. Chlad do závodu odstartoval z prvního místa a soupeřům prakticky vůbec nedal naději na to, aby ho z trůnu mohli sesadit. Se svým vozem Audi R8 LMS Ultra měl v průměru o vteřinu rychlejší kolo než Záruba, každým metrem se tak svému největšímu soupeři vzdaloval.

Pro tým K&K Racing tak vybojoval další parádní vítězství, což v Brně znamenalo maximální bodový zisk a upevnění celkově druhého místa v šampionátu, když titul utekl o pouhých osm bodíků. A co příští sezóna? „V ESETU už pravděpodobně pokračovat nebudeme. Otec avizoval, že tahle sezóna je naše poslední a já se každý den modlím, abych dostal šanci a mohl se posunout do některého z týmů v šampionátech typu International GT open, ADAC, BP, Creventic nebo Lamborghini Super Trofeo,” přeje si Chlad jr. Tak uvidíme, snad mu to vyjde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *