Velká rošáda: Boccolacci přestupuje do Formule 2

Jen jeden závodní víkend po debutu Alessia Lorandiho na Hungaroringu, si ve formuli 2 odbyde premiéru další pilot, kterého jeho stáj povýšila z GP3. Dorian Boccolacci z MP Motorsport od závodního víkendu ve Spa až do konce sezony v týmu nahrazuje Roberta Merhiho.

Dorian Boccolacci strávil v GP3 jednu a půl sezony. Loni debutoval se stájí Trident, s níž získal jedno vítězství. Letos přestoupil k nováčkům z MP Motorsport a s nimi zcela ovládl domácí závod ve Francii, i když z něho byl později diskvalifikován. První letošní vítězství si tak na své konto připsal až v Maďarsku, kde vyhrál ve svém úplně posledním závodě v GP3.

„Jsem připravený chopit se této příležitosti oběma rukama. Být povýšen do formule 2 v polovině mé druhé sezony v GP3 je známka důvěry od MP Motorsport. Těším se na závodění s vyšším výkonem i přilnavostí, a to všechno na nejvíce vzrušujícím okruhu v kalendáři,“ uvedl Boccolacci.

Boccolacciho uvolněné místo v GP3 získal Richard Verschoor. Sedmnáctiletý Holanďan, přišel z Eurocupu Formule Renault 2.0. A i on se s týmem moc dobře zná, v roce 2016 s MP Motorsport vyhrál hned dva tituly, a to v šampionátu SMP F4 a Španělské F4.

„Je skvělé, že jsem udělal další krok v motoristickém žebříčku. GP3 je vysoce ceněná série, která se představuje v rámci Grand Prix víkendů přímo před týmy formule 1. Fakt, že budu znovu závodit pro MP Motorsport, je pro mě jako návrat domů. Navíc Spa je pro můj debut v GP3 ta nejkrásnější trať. Není to pouze skvělý okruh, ale také bude úžasný zážitek závodit před tribunami plných holandských fanoušků,“ těší se Verschoor.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *