Verschoor: GP3 v první řadě potřebuji zvládnout finančně

Od závodního víkendu ve Spa má série GP3 dalšího nováčka. Richard Verschoor nahradil u týmu MP Motorsport Doriana Boccolacciho. Pro mladého Holanďana se rozhodně nejedná o první zkušenost s tímto týmem. V roce 2016 s MP Motorsport vyhrál hned dva tituly, a to ve španělské F4 a SMP F4. Ve Spa se uvedl velmi dobře, když v nedělním závodě dojel sedmý, o týden později na Monze dokázal opět bodovat, v sobotu dojel osmý, což znamenalo také start z pole position pro nedělní závod. Tam ovšem Richard na své zkušenější soupeře nestačil a skončil devátý.

Jak obtížný jsi shledal debut v GP3 uprostřed sezony?
Je to další dobrá zkušenost. Samozřejmě to bylo trochu složité, protože jsme v prvním tréninku ve Spa vyjeli na trať trochu později. Měli jsme jen 23 minut, což mi vyšlo jen na čtyři pokusy. Takže jít rovnou do kvalifikace bylo trochu náročné, ale jezdit s tím autem je skvělé, opravdu se mi líbí.

MP Motorsport již znáš ze své předchozí kariéry. Bylo to pro tebe jako návrat domů?
Ano, je to takové. Tým mám opravdu rád, mám tam rád každého jednotlivého člověka, takže se s nimi skutečně cítím jako doma. Také týmový manažer Sandro je velmi milý.

Co se ti na GP3 nejvíce líbí?
Myslím, že jako celek. Ve srovnání s Eurocupem (Formule Renault) je rychlejší, má větší přítlak, větší výkon, rozdílné brzdy, DRS, rozdílné pneumatiky, mnoho věcí je rozdílných. Mám to auto rád.

A co jsi na GP3 shledal jako nejtěžší?
Nic nebylo nějak moc náročné. Nejnáročnější bylo adaptovat se na přítlak při přechodu z Formule Renault do GP3.

Co očekáváš od své kariéry v GP3?
V první řadě doufám, že budu mít kariéru v GP3. Je pro mě dost těžké zvládnout ji finančně, takže jsem opravdu rád, že jsem dostal příležitost jezdit tyto dva závodní víkendy a doufám ještě v jeden, takže uvidíme, co se stane. Nyní se chci jen zlepšovat, žádný tlak. A uvidíme, zda příští rok budu schopen v  GP3 jezdit celou sezonu.

Jak jsi vůbec spokojený se svým debutovým víkendem ve Spa?
Jsem velmi spokojený s druhým závodem. Kvalifikace mohla být samozřejmě lepší, ale protože jsme měli jen velmi omezený tréninkový čas, tak nemohu být velmi zklamaný. Druhý závod ukázal, že máme rychlost a v budoucnu se tak můžeme zlepšovat.

Na Monze byl kvůli dešti zrušen trénink, byl to pro tebe problém?
Ano, samozřejmě. Bylo to velmi náročné, zvláště když se jednalo teprve o můj druhý závod v GP3. Navíc volné tréninky jsou jen velmi krátké, v Spa jsem odjel jen čtyři kola, navíc to byly jen dvě kola na měkčích pneumatikách .Trať na Monze je od té ve Spa hodně odlišná, takže pro mě bylo opravdu náročné a trochu frustrující, že trénink byl zrušen.

Na Monze jsi i přesto dokázal v hlavním závodě opět bodovat, jak jsi byl s výsledem spokojený?
V sobotu to byl opravdu dobrý závod. Pršelo a pro mě to byl první závod na vodě, ale já se této situaci celkem rychle přizpůsobil a získal jsem hodně pozic. Takže jsem spokojený s mou schopností dokázat se přizpůsobit i se závodní rychlostí. Ale jakmile trať oschla, bylo vidět, že ostatní jsou zkušenější než já a již jsem nebyl schopen dosahovat tak dobré časy na kolo.

Neděle pro tebe znamenala start z pole position. Přesto byl pro tebe závod nakonec moc dobře nedopadl…
Mé startovací místo bylo mokré, jezdec na pravé straně měl místo suché, což je důvod, proč jsem neodstartoval tak dobře jako on. Můj start ale nebyl tak špatný, ale pak mi chyběla rychlost. S každým odjetým kolem jsem však shromaždoval více zkušeností a uměl jsem lépe najít brzdné body. Pak mě ale dohonili soupeři zezadu, kteří byli rychlejší a zkušenější, což je asi důvod, proč mě předjeli. Ze závodu nejsem zklamaný, jen mi chyběla rychlost. Jen nebylo nezbytné, abych v posledním kole ztratil dvě pozice, no v každém případě jsem dojel devátý, což není zase tak dobré. Nicméně moje rychlost na konci závodu byla dobrá, takže bylo vidět, že jsem se zvládl přizpůsobit rychlosti ostatních a ztrácel jsem jen pár desetin, ne jako v úvodu závodu, kdy jsem ztrácel pár seknut. Takže si zvykám, ale chce to ještě čas.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *