Vettel: Pro Mercedes ještě nejsme plnohodnotným soupeřem

Vyhrál úvodní podnik Formule 1 v Autrálii. Přesto Sebastian Vettel zůstává oběma nohama na zemi. Dobře ví, kde je momentálně jeho Ferrari a kde největší konkurent Mercedes.

Na jednu stranu to může vypadat, že si dělá alibi. Jenomže on má pravdu, když říká, že Mercedes má náskok a okud vše klapne, jak má, Ferrari nemá šanci. „Máme horší auto, než jsme měli loni. Oni šli naopak dopředu. Vidím obrovské rezervy, které naše auta mají. Nejsme tam, kde bychom být měli,“ nebral si servírky Vettel. Německý pilot v Austrálii vyhrál hlavně díky umě využítému virtuálnímu safety caru. „Loni jsme v Melbourne dostali Lewise pod tlak. Mohli jsme se s nimi s přehledem měřit. Letos tomu tak bohužel nebylo.“

Zároveň ale nehází flintu do žita. Dobře ví, že auto má obrovský potenciál a pokud bude celý tým pracovat na sto procent, největšího konkurenta mohou brzy dohnat. „Až šlápnu na brzy a auto okamžitě zareaguje, pak to bude perfektní. Zatím musíme makat,“ uzavřel borec, který si přesto brousí zuby na titul světového šampiona.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *