Zak Brown si myslí, že by Liberty neměla podlézat Ferrari

Jedna z nejslavnějších stájí historie Formule 1 hrozí odchodem, pokud se nesplní některé podmínky. Ve Ferrari to prý myslí smrtelně vážně, což však logicky nechce dopustil majitel Formule 1 společnost Liberty. Jakou cenu nakonec zaplatí a není někdy lepší nechat nespokojence na pokoji?

Podle výkonného ředitele McLaren Technology Group Zaka Browna není možné, aby se Liberty soustředila na zájmy jednoho týmu na úkor celého seriálu a sportu jako takového. „Nikdy nebudou spokojeni všichni. V Liberty by se měli soustředit na zájmy našeho sportu a fanoušků,“ má jasno jeden z nejvlivnějších mužů Formule 1. Podle něj je logické případně pustit jeden tým, který tím vyhrožuje, než ztratit několik jiných. „Pokud mám být upřímný, stejně si nemyslím, že by Ferrari někdy odešlo. Stejně, jako třeba Mercedes.“

Bossové Ferrari se nechali slyšet, že pokud se jim nebudou líbit nová pravidla z dílny Liberty, seriál prostě opustí. „Jak jsem řekl, nevidím to jako pravděpodobné. Ale pokud by se tak stalo, budou nahrazeni. Tak jako dříve BMW, Toyota nebo Honda. Není to nic, co se v minulosti nestalo,“ má jasno Brown. Jedním dechem však dodává, že nová pravidla se musí nastavit tak, aby k žádným odchodům nedocházelo.

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *