Zdraví především: Jezdce budou hlídat rukavice s čipem

Bezpečnost a zdraví jezdců je to nejdůležitější. Při pohledu na monoposty Formule 1 se tomu dá opravdu věřit. Ruku v ruce s tím jde samozřejmě i vybavení jezdců. O jejich zdraví se budou nově starat i rukavice se speciálním čipem.

Už v nadcházející sezóně si budou moci jezdci otestovat, jak taková věcička funguje. Rok 2019 pak bude v tomto ohledu zlomový a rukavice se stanou povinnou součástí vybavení každého pilota Formule 1. Rukavice budou například monitorovat jeho pohyby, srdeční tep nebo koncentraci kyslíku v krvi. Informace bude během chviličky dostávat lékař, který je bude okamžitě vyhodnocovat. V krajním případě může rozhodnout o stažení závodníka z trati.

Nedílnou součástí lékařského týmu bude také učinit rozhodnutí, zda pilota po nehodě převést na lépe přístupné místo, nebo je třeba ho ošetřit přímo na místě. Pro jezdce je samozřejmě nejdůležitější, aby jim rukavice nijak nebránily v řízení. To by se však dít nemělo, jak ukázala první prezentace v Abú Zabí. Novinka totiž byla přijata se všeobecným souhlasem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *