Zima a špatné podmínky: Testy Formule 1 se možná prodlouží

Zimní olympijské hry sice skončily, to však neznamená, že v určitě podobě nepokračují dále. A dokonce ve sportu, od kterého byste zimu a led zrovna nečekali. Předsezónní testy Formule 1 v Katalánsku se tak staly spíše noční můrou.

Od pondělí mají týmy Formule 1 možnost poprvé otestovat své stroje i jezdce před startem nové sezóny. Jenomže ono to tak úplně nejde. Ve Španělsku je totiž zima stejně, jako prakticky v celé Evropě. Jezdci tak mají co dělat, aby své vozy vůbec ukočírovali, přilnavost rozhodně není dokonalá. Teploty kolem osmi stupňů jsou zkrátka pro tento sport vlemi nepříjemné. Navíc nejen jezdci, ale i mechanici a zbytek týmu mají vrásky na čele. Testy mají ukázat, jak jsou na tom například i pneumatiky, jaká směs je ideální a tak dále. To v těchto podmínkách opravdu nejde zjistit.

Hodně se tedy začalo spekulovat o tom, že se testy prodlouží. Končit měly ve čtvrtek, ale do té doby se podmínky na trati zřejmě nezmění. Má pršet a teploty se držet pod desítkou. Je tak docela možné, že se bude jezdit i v pátek, kdy už by mělo vykouknout sluníčko. Pokud se tak stane, tak ale až po odsouhlasení změny od všech týmů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *