Zlobivý Ferrucci má další problém: Jeho činy se bude zabývat vedení týmu Haas

Jako zlobivý chlapec by se dal označit jezdce stáje Trident Santino Ferrucci. Ovšem jeho rebélie během víkendových závodů Formule 2 na okruhu v Silverstone mu může přijít pěkně draho a možná ohrozí i celou jeho kariéru. Jeho “domovský” tým Haas chce totiž řádně prošetřit, co se vlastně stalo.

Jak už jsme vás informovali, Ferrucci byl diskvalifikován z nedělního sprintu, dostal dvě finanční pokuty (60 tisíc aur a 6 tisíc eur) a nesmí se zúčastnit dvou následujících podniků Formule 2. To vše proto, že se několikrát údajně záměrně pustil do týmového kolegy Mainiho, když ho atakoval přímo na trati. Podle mnohých svědků se choval agresivně a nebezpečně. Následně dvakrát odmítl dorazit ke komisařům podat vysvětlení svých činů a aby toho nebylo málo, v paddocku telefonoval a nedodržel zásady bezpečnosti. To vše jsou pádné důvody k tomu, aby to u Haasu nenechali jen tak.

„Zatím nevydáme žádné prohlášení. Během několika dní celou věc prošetříme, zjistíme si fakta a pak oznámíme naše rozhodnutí,“ má jasno šéf Haasu Guenther Steiner. Uvidíme, kam až to dojde a jestli se Ferrucci, který s Haasem jako vývojový jezdec podepsal smlouvu v roce 2016, musí obávat o svoji budoucnost. Každopádně jestli něco nemají bossové stájí rádi, tak je to takováto “reklama”.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *